سری ایزولوگ™

ISOLOG™ SERIES

i401

Underscreed

i401 یک محصول جدید از خانواده عایق‌های صوتی کوبه‌ای آوالوژی است که از لحاظ عملکرد و هزینه بهینه شده است.

درخواست‌ همیشگی دست‌اندرکاران صنعت ساختمان از آوالوژی تولید و ارائه محصولات کاربردی با کیفیت و با قیمت مناسب است. در واقع سازندگان محترم از یک طرف می‌خواهند تا با استفاده از محصولی که در میدان عمل کارایی مناسبی دارد و نتیجه بکارگیری آن برای ساکنین و کابران نهایی واحد ساختمانی ملموس باشد و از طرف دیگر با توجه به هزینه‌های رو به تزاید ساخت مسکن، درصدد هستند تا بهای تمام شده ساخت را مدیریت کنند. اگر چه این شرکت باتوجه به مسئولیت‌های اجتماعی خود و در نظر گرفتن حداقل حاشیه سود، افزایش تیراژ و ارتقای بهره‌وری در فرآیند تولید به طور پیوسته در این زمینه تلاش می‌کند اما به نظر می‌سد برای تأمین خواسته‌های بازار و فراگیر شدن استفاده از عایق‌های کوبه‌ای تدابیر جدی‌تری نیاز است. ISOLOG i401 یک پاسخ حرفه‌ای به این تقاضا است.

ISOLOG i401 بر اساس یک فرمول هوشمندانه و بهره‌گیری از مواد اولیه جدید با قیمت متعادل، در خانواده محصولات اقتصادی آوالوژی توسعه داده شده است. این عایق از نقطه نظرعملکرد صوتی هم‌ترازi201 است. در آزمون استاندارد انجام شده در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، عایق i401 به میزان 24 دسی‌بل کاهش در تراز صدای کوبه‌ای موفق به نمایش عملکرد قابل ملاحظه ای شده است.

خواص بهینه شده در کنترل میزان نشست اولیه و دائمی این عایق پس از اجرا در واحدهای ساختمانی از دیگر امتیازات ویژه i401 است

مشخصات فنی

عملکرد آکوستیکی

به طور اختصاصی در جهت کاهش صداهای کوبه ای طراحی گردیده است. میزان عایق بندی صوتی در سیستم های کف سازی که از i401 بهره میگیرند حداقل 24 دسیبل خواهد بود.

عملکرد مکانیکی

نشست طولانی مدت i401 در بازه 1 تا 2 میلیمتر گزارش شده است، لذا طبق استاندارد می توان با درنظر گرفتن حداقل الزامات کفسازی را روی آن اجرا نمود.

ابعاد

به صورت رول و تایل عرضه می گردد. عرض آن 1 متر بوده و طول آن در حالت رول متر می باشد. ضخامت آن در بیشترین حالت 10 میلیمتر است

عملکرد عایق بندی صدای کوبه ای

بر اساس استاندارد BS EN 10140 در شرایط آزمایشگاهی عملکرد عایق در مقابله با صدای کوبه ای ارزیابی می شود. مرجع انجام این آزمایش در ایران مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است.

بررسی نشست طولانی مدت عایق

بر اساس استاندارد BS EN 1606 لایه عایق حداقل به مدت 123 روز زیر بارگذاری 200 کیلوگرم بر مترمربع قرار میگرد. با استفاده از الگوریتم استاندارد، نتایج تا زمان مورد نیاز مانند 20 و 30 سال تعمیم داده می شوند تا میزان نشست طولانی مدت محاسه گردد.